Madlēnas cepumi – Francijas lauku šarms

img_3591.jpgGrāmatas iedvesmo. Nostrādā kā reklāma. Gribas aizceļot uz grāmatā aprakstīto valsti vai vietu un izmēģināt vai nogaršot grāmatā minēto. Lai gan T. Bahas romāns “Kamēliju sala”, neraugoties uz skaisto vāka noformējumu un romantisko grāmatas nosaukumu, mani īsti neuzrunāja, tomēr sakārdināja un atgādināja, ka varētu atkal izcept Madlēnas cepumus. Turklāt tos izcept ir tik vienkārši!

Nebija jau gluži tā, ka es nezinātu, kas ir romānā “Kamēliju sala” minētās madlēnas. Šķiet, filmas “Kurjers” 1.daļa bija tā, kas dažus gadus atpakaļ mudināja sameklēt šo recepti. Turklāt jāmeklē bija ne tikai recepte vien. Madlēnu cepšanai nepieciešama speciāla panniņa – “madlēnu panniņa”. Kā izrādījās, nekur Rīgā šadu panniņu nevarēju atrast. Tā paliku bez madlēnām. Pagāja gads vai pat vairāk, kad reiz šo ilgi meklēto panniņu ieraudzīju vekalā “Stockmann”. Nu varēju izcept un uzzināt, kā tad tās īsti garšo. Tā kā panniņa ir paredzēta tikai 12 madlēnām, esmu nopirkusi vēl vienu. Abas panniņas var savietot uz vienas paplātes, tāpēc vienlaicīgi cepeškrāsnī var izcept 24 madlēnas. Ja gadās kāds kārumnieks, tad manā mājā tās visas pazūd ļoti ātri pēc izcepšanas.

“Silvija papurināja galvu, taču ieraudzījusi skārda kārbā uz galda Madlēnas kūciņas, pastiepa roku pēc vēl vienas…” (“Kamēliju sala”, 48. lpp.) Tulkotāja madlēnas tulkojusi kā “Madlēnas kūciņas”. Bet madlēnas īsti nav kūciņas, drīzāk kaut kas uz cepumu, mafinu vai kēksiņu pusi. Tomēr madlēnas necep kēksiņu formiņās, madlēnas cep madlēnu formiņās. Un vispār madlēnas ir madlēnas!

Madlēnas

Produkti

milti -100g

pūdercukurs (niedru cukurs) – 100 g (man bija brūnais cukurs, ko samalu kafijas dzirnaviņās)

sviests -100 g, jāizkausē, jāpadzesē un drusciņ jāatstāj panniņu iesmērēšanai

1 citrons – miza jānorīvē, un sula jāizspiež

cepamais pulveris – 3/4 tējkarotes

Gatavošana

Sakuļ olas ar pūdercukuru līdz putām. Viegli ieputo pārējās sastāvdaļas. Ļauj mīklai stāvēt 20 minūtes.

 

Formiņas iesmērē ar sviestu un tajās iekaisa mazu drusciņu miltu. Mīklu ar tējkaroti rūpīgi ielej formiņās.

Sakarsē cepeškrāsni līdz 200 grādiem. Cep 8-10 minūtes (līdz mīkla nedaudz vidū pacēlusies un vidū pilnīgi izcepusies). Es skatos tikai laiku. Un tad jau māja sāk smaržot…

Panniņu izņem no cepeškrāsns. Madlēnām ļauj padzist, tad izņem no panniņas.

img_3596

Vislabāk esot ēst stundu pēc izcepšanas. Manā mājā tik ilga gaidīšana parasti gan nav iespējama.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s